Σκληροί δίσκοι Seagate Exos Enterprise EXOS 12TB Αριθμός μοντέλου: ST12000NM002H
Πιστοποίηση
Κίνα Beijing Qianxing Jietong Technology Co., Ltd. Πιστοποιήσεις
Αναθεωρήσεις πελατών
—— 《Festfing DV》 LLC
—— Γεν γατακιών
—— Strelkin Mikhail Vladimirovich
—— Ahmad Navid
—— Γκεράν Κολέσιο
Είμαι Online Chat Now
Λεπτομέρειες:
Μάρκα: Seagate
Αριθμό μοντέλου: Αριθμός μοντέλου EXOS 12TB: ST12000NM002H
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
Ποσότητα παραγγελίας min: 1
περιγραφή
Όνομα προϊόντος: Exos CMR: Ναί
Cache, Multisegmented (MB): 512 Μέσος χρόνος μεταξύ αποτυχιών (MTBF, ώρες): 2500000 ώρες
Ώρες ενεργοποίησης ανά έτος (24x7): 8760
Επισημαίνω:
Σκληρός δίσκος επιχειρηματικού επιπέδου Seagate Exos 12TB
Σκληρός δίσκος HDD 12TB υψηλής χωρητικότητας
Σκληρός δίσκος Seagate Exos ST12000NM002H
Προδιαγραφές SAS 12Gb/s
Δυναμικότητα 24TB 20TB 16TB 12TB
Ειδικά χαρακτηριστικά
Σχεδιασμός με σφραγισμένο κινητήρα ήλίου - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι.
Συνηθισμένη μαγνητική εγγραφή (CMR) - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι.
Υπερ-ομοιότητα - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι.
Τεχνολογία ισχύος σε αδρανή λειτουργία - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι.
Δυναμική ισορροπίαΤεχνολογία ισχύος/αποδόσεων - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι.
Υποστήριξη θερμής πρίζας3 - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι.
Μονάδα αποθήκευσης (Cache), πολυμερή (MB) 512 512 512 512
RSA 3072 Επιβεβαίωση λογισμικού (SD&D) - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι. - Ναι, ναι.
ΑΝΘΡΩΠΗΤΙΚΗ/ΑΝΤΑΛΗΤΙΚΗ ΤΗΣ Πληροφορίας
Μέσος χρόνος μεταξύ αποτυχιών (MTBF, ώρες) 2500000 ώρες 2500000 ώρες 2500000 ώρες 2500000 ώρες
Αξιοπιστία @ πλήρης λειτουργία 24x7 (AFR) 0.35% 0.35% 0.35% 0.35%
Μη ανακτήσιμα λάθη ανάγνωσης ανά bit ανάγνωσης < 1 σε 10E15 < 1 σε 10E15 < 1 σε 10E15 < 1 σε 10E15
24 ώρες ανά έτος 8760 8760 8760 8760
512e Μέγεθος τομέα (Bytes ανά τομέα) 512,520,528 512,520,528 512,520,528 512,520,528
Μέγεθος τομέα 4Kn (Bytes ανά τομέα) 409,641,604,224 409,641,604,224 409,641,604,224 409,641,604,224
Περιορισμένη εγγύηση (έτη) 5 5 5 5
ΑΠΟΦΑΣΗ
Μέγιστη διαρκής ταχύτητα μεταφοράς OD (MB/s,MiB/s) 285/272 285/272 285/272 285/272
Τυχαίο σύστημα ανάγνωσης/γράφησης 4K QD16 WCD (IOPS) 168/550 168/550 168/550 168/550
Πύλες διεπαφής Δύο Δύο Δύο Δύο
Δύναμη
Μέσος όρος μη ενεργού A (W) 6.5 6.5 6.5 6.5
Μέγιστη λειτουργία, τυχαία ανάγνωση/γράφηση 4K/16Q (W) 9.8.8.2 9.8.8.2 9.8.8.2 9.8.8.2
Απαιτήσεις τροφοδοσίας +12V και +5V +12V και +5V +12V και +5V +12V και +5V
Περιβαλλοντική
Θέρμανση, λειτουργία (°C) (Αναφέρεται περιβάλλον / οδήγηση) 5/60 5/60 5/60 5/60
Δονήσεις, μη λειτουργικές: 2 έως 500 Hz (Gm) 2.27 2.27 2.27 2.27
Σοκ, λειτουργία 2 ms (ανάγνωση/γράφηση) (G) 40G 40G 40G 40G
Σοκ, μη λειτουργία 2 ms (Gs) 200 200 200 200
ΦΙΣΙΚΑ
Υψόμετρο (mm/in, μέγιστο) 26.1mm/1.028in 26.1mm/1.028in 26.1mm/1.028in 26.1mm/1.028in
Διάμετρος (mm/in, μέγιστο) 4 101.85mm/4.010in 101.85mm/4.010in 101.85mm/4.010in 101.85mm/4.010in
Βαθμός (mm/in, μέγιστος) 4 147mm/5.787in 147mm/5.787in 147mm/5.787in 147mm/5.787in